Er heeft maandagochtend een grote brand gewoed in een souterrain onder een appartement aan de Goudriaankade. De brand is inmiddels in controle.
De uitslaande brand ontstond door een explosie in een souterrain dat wordt gebruikt als garage. Aan één zijde is de volledige buitenmuur weggeblazen, aldus een woordvoerder van de brandweer. De vlammen raakten een gasleiding, waardoor de brand nog groter is. Brandweerlieden moesten wachten op de netbeheerder die het gas kan afsluiten.
Alle 27 woningen in het complex zijn ontruimd. De gemeente heeft opvang geregeld voor de bewoners. In de loop van de ochtend worden de appartementen geïnspecteerd om te kijken of de bewoners terug kunnen naar hun huis.
HTM
Vervoerder HTM heeft tram 15 en bus 26 tijdelijk omgeleid. Ook het autoverkeer heeft last van de afsluiting.
Foto’s: Maarten Brakema
Luister hier naar het verslag van Maarten Brakema op Den Haag FM.