De extreemrechtse Zuid-Afrikaanse zanger Steve Hofmeyr (grote foto) is op 1 juni te gast in Dudok Den Haag. Hij wordt dan geïnterviewd door PVV-TWeede Kamerlid Martin Bosma (kleine foto).
Hofmeyr is een uitgesproken activist voor Afrikanerrechten en komt vaak in het nieuws door zijn controversiële activisme. Zo kwam hij twee jaar geleden in opspraak toen hij tijdens een optreden het volkslied van Zuid-Afrika ten tijde van de apartheid zong. Ook noemde hij “zwarten de architecten van apartheid”. Vorig jaar zou de Zuid-Afrikaan optreden in een Amersfoorts restaurant. Die horecagelegenheid cancelde het feest vanwege de in hun ogen racistische uitspraken van de zanger.
Martin Bosma zal Hofmeyr interviewen over de toekomst van de blanke Afrikaners. De PVV’er publiceerde vorig jaar een boek over het ANC in Zuid-Afrika. Volgens Bosma was er tot 1994 de ‘oude’ apartheid, waarbij blanken zwarten discrimineerden, en is daarna de ‘nieuwe’ apartheid begonnen, waarbij de rollen precies zijn omgedraaid. In Hofmeyr vindt hij daarin een medestander.
Grote foto: AB (Wikipedia)
Kleine foto: Martin Bosma (Twitter)