Jolanda Holwerda heeft op het Haags vrouwenfeest de Joke Smitprijs in ontvangst genomen. Minister Ronald Plasterk gaf haar de onderscheiding omdat ze veel heeft gedaan voor de vrouwenemancipatie.
Zo brengt Holwerda een blad uit voor werkende moeders en organiseerde ze verschillende evenementen waaronder het Werkende Moeder- en Vaderdagontbijt 2008. Aan de prijs is een kunstwerk en een geldbedrag verbonden van 10.000 euro. De prijs is vernoemd naar Joke Smit (1933-1981), een van de pioniers van de tweede feministische golf.
Naast de prijsuitreiking waren er op het feest ter ere van Internationale Vrouwendag ook nog optredens, workshops en debatten.
Luister via onderstaande link naar winnares Jolanda Holwerda die vertelt dat de overheid best nog iets meer mag doen om de emancipatie te bevorden en naar minister Ronald Plasterk die daar zijn mening over geeft.
Foto’s: Gera Nieland