Anouk Teeuwe heeft een plek veroverd in de finale van het Eurovisie Songfestival, komende zaterdag in de Zweedse stad Malmö.
De Haagse zangeres maakte zowel op de vakjury als het stemmend publiek indruk met haar ingetogen uitvoering van het liedje ‘Birds’.
Het is voor het eerst in lange tijd dat Nederland weet door te dringen tot de finale van het Europese liedjesfestijn. De laatste keer was de groep Re-union in 2004, sindsdien heeft Nederland niet meer in de finale gestaan, iets dat geen enkel ander land overkwam.
“Geen zorgen”
Anouk kreeg als tiende en laatste te horen dat ze doorging naar de eindstrijd van zaterdag. De 38-jarige zangeres reageerde opgelucht, maar was niet verrast. “Het klinkt misschien wat arrogant, maar ik maakte me geen zorgen”, aldus Anouk op de persconferentie na de halve finale. “Toen het negende land werd voorgelezen, bleven er een paar camera’s bij mij in de buurt, dus ik had een goed gevoel.” Mocht Nederland zaterdag winnen, dan zou dat voor het eerst in 38 jaar zijn.