Het aantal kinderen met overgewicht neemt niet verder toe. Dat blijkt uit de Gezondheidsmonitor. Den Haag is daarmee een uitzondering op de landelijke trend.
Zorgen zijn er wel over Turkse Hagenaartjes. Die zijn vaak nog te zwaar. Van hen is bij 22 procent sprake van matig overgewicht en bij tien procent van ernstig overgewicht. Bij de autochtone Haagse kinderen liggen deze percentages op tien en twee procent. Positief is wel dat het aantal Turkse kinderen met overgewicht niet verder is gestegen ten opzichte van de periode 1999-2006. Het blijkt dat 42 procent van de Turkse kinderen tussen vier en twaalf jaar nooit sport. Dat is het hoogste percentage van alle jonge bevolkingsgroepen in Den Haag.
De gemeente Den Haag steekt veel geld en energie in campagnes zoals ‘Gezodn is vet, vet cool’ om gezonde voeding en het sporten van kinderen en jongeren te promoten.