De beruchte ‘tamponfoto’, waarop Heleen van Royen een tampon verwijdert uit haar vagina, gaat minstens 1.600 euro opleveren. Online veilinghuis Catawiki veilt de foto, die de poëtische naam ‘Vergankelijkheid (8)’ draagt.
Schrijfster Heleen van Royen exposeerde eerder dit jaar in het Letterkundig Museum in Den Haag. De tentoonstelling ‘Selfmade’ toonde onder andere de tamponfoto en beelden waarop Van Royen naakt is te zien. Ook die andere naaktfoto’s worden geveild, maar trekken tot nu toe minder belangstelling dan de tampon. Een foto waarop Van Royen zichzelf met ontblote borsten fotografeert in de badkamerspiegel kan bijvoorbeeld al voor 311 euro van jou zijn.
Ook op de andere Van Royen-merchandise, zoals gesigneerde boeken, lingerie en een vibrator, wordt minder geboden dan de 1.600 euro die op de tamponfoto is geboden. De Finse vertaling van haar bestseller ‘De gelukkige huisvrouw’ gaat weg voor een paar euro. De veiling sluit vrijdag. Dan wordt duidelijk hoeveel de foto daadwerkelijk oplevert.