Staatssecretaris Martin van Rijn (grote foto) gaat de zorg voor ouderen in verpleeghuizen verbeteren. Zo komen er scherpere controles en bestuurders van instellingen die keer op keer slechte zorg leveren, worden daar eerder op aangesproken.
Mocht dit allemaal niet helpen, dan moet een andere zorginstelling het maar overnemen. Dat beloofde de staatssecretaris de Tweede Kamerleden dinsdagavond tijdens het debat over het verbeteren van de verpleeghuiszorg. De coalitiepartijen PvdA en VVD in de Tweede Kamer lieten tijdens het debat weten dat verpleeghuizen die slechte zorg bieden moeten sluiten. De partijen vinden het onacceptabel dat zorginstellingen met hetzelfde geld verschillende kwaliteit zorg bieden.
Een paar weken geleden klaagde de vader van Van Rijn over de zorg voor zijn demente vrouw in de Haagse zorginstelling WZH Waterhof. De vader van Van Rijn uitte zijn ongenoegen in het AD. Hij vertelde aan de krant dat zijn vrouw, samen met haar demente medebewoners, soms urenlang alleen gelaten werd door het personeel van WZH. Ook klaagde hij over de kwaliteit van de zorg. “Soms loopt de urine langs haar enkels.” Dat interview was aanleiding voor het debat van dinsdag.