Leerlingen van Christelijk Gymnasium Sorghvliet hebben met hun jaarlijkse sponsorloop 10.000 euro opgehaald voor onderwijs aan Syrische jongeren in het Jordanese vluchtelingenkamp Zataari. Nog nooit haalden de leerlingen zoveel geld op als dit jaar.
Samen met de opbrengsten van een loterij, de verkoop van zelfgebakken cupcakes en een benefietconcert lukte het om hun eigen goede doelrecord te breken. “We hadden dit bedrag nooit verwacht”, vertelt conrector Anja Lindaart. “Het is een verdubbeling van het geld dat de sponsortochten vorige jaren opleverden.” Via een skypeverbinding konden ze woensdag zien hoe de Nederlandse ambassadeur Paul van den IJssel hun enthousiast opgehaalde geld aanbood aan de vluchtelingen.
De leerlingen voelden zich dit jaar erg betrokken. Dat komt door een persoonlijke link met Zataari. De vader van leerling Alexander Arts werkt als hulpverlener in het Jordanese vluchtelingenkamp. Hij zocht zijn vader daar op en ontdekte hoe belangrijk onderwijs is voor de jongeren daar.