De KNVB meldt dat er vijf verdachten zijn aangehouden in verband met illegale gokpraktijken, waaronder twee personen in Den Haag. Bij de bendeleden werden voor honderdduizenden euro’s aan contant geld, auto’s en luxe goederen zoals Rolex-horloges in beslag genomen.
De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst spoorde de bende op. De hoofdverdachten zijn een 34-jarige man uit Rijswijk, een veertigjarige man uit Hilversum en een veertigjarige Nederlander die woont op Cyprus, maar tijdelijk verbleef in Den Haag. In Nederland mag je alleen gokspelen aanbieden aan derden wanneer je daar een vergunning voor hebt.
De drie mannen worden er van verdacht deel te nemen aan een criminele organisatie die in Nederland op grote schaal beroepsmatig gokweddenschappen buiten besloten kring aanbiedt, schrijft de KNVB op de website. Daarnaast is nog een 49-jarige man uit Zevenhuizen aangehouden op verdenking van valsheid in geschrifte en een 58-jarige man uit Den Haag op verdenking van het aanbieden van illegale lotto en het witwassen van inkomsten daaruit.
Matchfixing
De Nederlandse justitie werd getipt door Duitse collega’s. De hoofdverdachte is ook verdachte in het Duitse onderzoek naar betrokkenheid bij matchfixing in 2008 en 2009. Justitie heeft ook huiszoekingen laten doen in Curaçao, Duitsland, Oostenrijk en Engeland. Op verschillende panden is beslag gelegd.