Hockeygluurder Luigi C. krijgt dinsdagmiddag te horen welke straf hij krijgt voor het in bezit hebben van meer dan honderdduizend kinderpornofoto’s en –video’s en het filmen van honderden hockeymeisjes in de kleedkamers van HGC. Twee weken geleden heeft de officier van justitie vier jaar celstraf geëist, waarvan één jaar voorwaardelijk.
Luigi C. maakte in zijn jaren als hockeytrainer stiekem opnamen van hockeymeisjes. Het Openbaar Ministerie ziet dat als het maken van kinderporno. Hij deed dit in de periode van 2006 tot 2014 en maakte meer dan honderd opnamen. Ook zijn er beelden gevonden die hij in 1999 bij zijn vorige club HDM in Den Haag.
Naast de opnamen die Luigi C. zelf maakte, was hij ook in het bezit van een gigantische hoeveelheid kinderporno. Op zijn computer en dvd’s werden 101.688 stuks kinderporno gevonden, waarvan een kleine vierduizend filmpjes. De officier van justitie kan nauwelijks geloven hoe lang Luigi zich hier al mee bezig hield. “Hij heeft dit achttien jaar verzameld. Dat is precies de tijd die kleine meisjes nodig hebben om volwassen te worden.” Ze benadrukt dat meer dan honderdduizend meisjes zijn misbruikt voor zijn seksuele genot.
Twee medeverdachten
Dinsdag krijgen twee medeverdachten ook hun straf te horen. Bij hen is ook kinderporno gevonden, waaronder de opnamen die Luigi maakte bij HGC. Het Openbaar Ministerie eist tegen de 39-jarige Ramsey R. 240 uur werkstraf en een voorwaardelijke straf van twee maanden. Tegen de 61-jarige Matthijs O., in wiens locker de kinderporno werd gevonden, wordt een celstraf van twee jaar geëist, waarvan acht maanden voorwaardelijk.