Dick Advocaat gaat definitief weg bij voetbalclub Sunderland en zal ook niet meer bij een andere club aan de slag gaan als trainer. De 67-jarige Hagenaar heeft dat woensdag gezegd.
“Op bepaalde momenten in je leven moet je beslissingen nemen. Meerdere clubs hebben mij de laatste tijd benaderd. Maar het was voor mij duidelijk: of ik zou doorgaan bij Sunderland, of ik zou stoppen. Het is dat laatste geworden”, aldus Advocaat, die sinds maart actief was als hoofdtrainer van Sunderland.
Dick Advocaat begon zijn carrière als voetballer bij ADO Den Haag in 1966. Sinds 1980 trainde hij onder meer PSV, Glasgow Rangers, Zenit Sint-Petersburg en AZ. Ook was hij bondscoach van Nederland, België, Verenigde Arabische Emiraten, Zuid-Korea, Rusland en Servië.
Carrière beëindigen bij ADO Den Haag
Vorig jaar nog zei Dick Advocaat zijn carrière te willen beëindigen bij ADO Den Haag. Hij had daarover gesproken met toenmalig directeur Piet Jansen. “Toen heb ik gezegd dat als ik stop dan is er een mogelijkheid dat ik informeel iets voor de club ga doen. Dat hebben we afgesproken”, aldus Advocaat. Hij zei toen ook geen officiële functie te willen bekleden bij ADO. “Het hoeft toch niet altijd formeel?” Eerder dit jaar overwoog hij toe te treden tot de Raad van Commissarissen van ADO.