Op zaterdag 6 juni wordt de Haagse Bunkerdag gehouden. Op deze historische D-Day zijn ook veel andere bunkers langs de Nederlandse kustlijn opengesteld voor het publiek.
In Den Haag kan het publiek meedoen aan rondleidingen, wandelingen en rondvaarten. Ook kan men komen kijken naar historische voertuigen, films en acteurs uitgedost in kleding van toen. Naast aandacht voor de geschiedenis, wordt ook aandacht besteed aan de huidige functie van bunkers: soms als woonhuis, maar ook als schuilplaats voor bijvoorbeeld vleermuizen.
De kust van West-Europa veranderde tijdens de Duitse bezetting in 1942 letterlijk in een vesting. In de Tweede Wereldoorlog werd een 5.000 kilometer lange verdedigingslinie aangelegd: de Atlantikwall met talloze bunkers, tankwallen en loopgraven. Meer informatie: www.bunkerdag.nl.