Het zal toeval zijn, maar in de week dat werd besloten het citymarketinglogo van Den Haag (de ‘Vlieger van Frits’) te vervangen voor een woordlogo, is ook het reusachtige logo op het dak van de Dr. Anton Philipszaal gesloopt.
Vanuit hun raam keken de wethouders in het stadhuis jarenlang uit op het dak met het logo. De nieuwe wethouder Citymarketing Karsten Klein had vanaf de elfde verdieping het beste uitzicht. Juist hij besloot het logo af te schaffen.
Afgelopen week hebben de slopers van de theaters op het Spuiplein in een dag het hele logo weggevaagd. De theaters maken plaats voor het nieuwe Onderwijs en Cultuur Complex, ook wel De Vuurkorf genoemd.
Google Maps
Het door voormalige wethouder Frits Huffnagel geïntroduceerde logo was ooit op het dak geschilderd in de hoop dat het op zou duiken in Google Maps, maar het Amerikaanse bedrijf staat geen reclame toe in de landkaarten en blurde het ontwerp van fotograaf/filmer Anton Corbijn consequent weg.
Grote foto: Suzan van den Hoogen (Facebook)
Kleine foto: Frans van Hilten (Facebook)