Ongeveer 18.000 chronisch zieke en gehandicapte Hagenaars die op bijstandsniveau leven, krijgen in december een extra bijdrage van vijftig euro van de gemeente. Dit geld komt uit het armoedebudget, heeft wethouder Rabin Baldewsingh donderdag bekendgemaakt.
Haagse minima met extra zorgkosten krijgen al een tegemoetkoming van 125 euro per jaar van de gemeente en kunnen ook gebruik maken van de collectieve zorgverzekering. Maar volgens de wethouder is deze groep toch nog slechter af dan minima zonder ziekte of handicap. Met de vijftig euro hebben ze met de feestdagen wat extra bestedingsruimte.
“De gevolgen van armoede en uitsluiting kunnen langdurig en hardnekkig van invloed zijn op de maatschappelijke en geestelijke positie van mensen,” vertelt Baldewsingh. “Ik wil mensen in hun kracht zetten zodat ze de regie over hun eigen leven kunnen nemen en mee kunnen doen in de stad. Door minima daarbij extra te helpen tonen we ons als gemeente solidair met mensen die het moeilijk hebben.”