90.000 euro. Dat is het bedrag dat het eerste vaatje Hollandse Nieuwe van dit jaar heeft opgebracht. Supermarktketen Plus Retail was dinsdagmiddag de laatste bieder. De veiling vond traditiegetrouw plaats op de Scheveningse visafslag.
Het bedrag is hoger dan vorig jaar; toen bracht het eerste vaatje nieuwe haring ‘slechts’ 53.000 euro op. Het geld gaat dit jaar naar de Stichting Het Vergeten Kind. Dat is een Haagse organisatie die zich inzet voor kinderen die niet thuis kunnen opgroeien, bijvoorbeeld omdat ze zijn mishandeld, misbruikt of verwaarloosd. De stichting is opgericht door Dinand Woesthoff, ter ere van zijn overleden vrouw Guusje Nederhorst.
De Hollandse Nieuwe is vanaf woensdag te koop. Volgens de kenners ruikt en smaakt de nieuwe haring prima. De start van het haringseizoen wordt zaterdag uitbundig gevierd op Vlaggetjesdag bij de Scheveningse Haven.
Foto’s: Edwin Leemans (Facebook)