Een 49-jarige man uit Pijnacker moet vijftien maanden de cel in, omdat hij taleninstituut Linguarama voor 500.000 euro heeft opgelicht. De man was zeven jaar lang financieel manager van het taleninstituut in Den Haag.
De man stond samen met zijn partner voor de rechter. De vrouw werd verdacht van medeplichtigheid, maar tijdens de zitting vroeg het Openbaar Ministerie om vrijspraak voor de vrouw. Er is niet genoeg bewijs gevonden dat ze op de hoogte was van de verduistering. De vrouw werd direct vrijgelaten.
De man sluisde van begin 2006 tot september 2013 een halve ton weg. Volgens Linguarama hield de manager er een schaduwboekhouding op na. De rechter wil dat de man al het geld terugbetaald aan het taleninstituut.