Dinsdag is het internationale Coming Out Dag en wordt er wereldwijd aandacht besteed aan het moment dat een homo, lesbienne, biseksueel of transgender voor zijn of haar (seksuele) voorkeur uitkomt. De Centrale Bibliotheek doet dit maandagavond met een roze literatuuravond.
“Het gaat om een open-minded literatuuravond”, vertelt presentator Marcel van den Eng op Den Haag FM. “Schrijvers Chris Willemsen en Adriënne Nijssen lezen voor om daarmee de discussie op gang te helpen waarom het zo belangrijk is om jaarlijks een coming out day te houden.” Volgens Van den Eng sluit literatuur goed aan op het onderwerp. “Er zijn ook schrijvers die voor hun seksuele geaardheid zijn uitgekomen, maar ook nog genoeg mensen die dat dit absoluut niet durven.”
Een coming out is dus niet voor iedereen even vanzelfsprekend. “De buitenwereld denkt dat het allemaal goed geregeld is in Nederland, maar je hoort nog steeds over incidenten waardoor mensen zich niet veilig voelen op straat. Niemand heeft zin om in elkaar gemept te worden en dat soort dingen gebeuren nog steeds.”
Luister hier naar een interview met Marcel van den Eng op Den Haag FM.