Het aantal dak- en thuislozen in Den Haag is het laatste half jaar flink gestegen. Het aantal daklozen dat moet worden opgevangen bij de nachtopvang groeide van 95 daklozen begin dit jaar, naar 185 nu. Dat blijkt uit een overleg tussen de gemeentepolitiek en cliëntenraden van daklozenorganisaties in de stad.
De politieke partijen PvdA, Haagse Stadspartij, D66, GroenLinks, Partij voor de Dieren en de ChristenUnie/SGP in de gemeenteraad noemen de stijging “een buitengewoon zorgelijke ontwikkeling” en willen opheldering van het stadsbestuur. Zeker nu de winter voor de deur staat, vrezen de partijen dat er een tekort aan bedden is in de opvang.
Door de grote toename is volgens de politici onvoldoende uitzicht op een goede toekomst. Zo is het nu moeilijker om op eigen benen te staan, omdat er te lange wachttijden zijn voor hulp. Ook moeten mensen lang wachten op betaalbare sociale huurwoningen waardoor mensen vaak langer dakloos blijven.
Luister hier naar een interview met Elly Burgering van het Straat Consulaat.