D66 in de gemeenteraad is “erg geschrokken” van de plannen van minister Bert Koenders om de subsidie voor de bibliotheek van het Vredespaleis na 88 jaar te stoppen. Zowel lokaal als landelijk komt de partij in actie.
“Ik vind het onbegrijpelijk”, zegt de Haagse fractievoorzitter Robert van Asten. “De werken van Erasmus en Grotius die daar te vinden zijn, vormen de basis van ons huidige vredesdenken en internationaal recht. De belangrijkste elementen van hét motto van Den Haag: Internationale Stad van Vrede en Recht. Dit mag niet gebeuren.”
Sinds 1931 verleent de Nederlandse Staat subsidie aan de bibliotheek van het Vredespaleis via de Carnegie Stichting. Maar vanaf 2019 wil het kabinet daarmee ophouden. Het voortbestaan van de bibliotheek komt daarmee direct in gevaar. De bibliotheek wordt onder andere geraadpleegd door internationale organisaties, het Internationaal Strafhof, wetenschappers en studenten.
Grote foto: Richard Mulder