De jongerenafdelingen van GroenLinks en PvdA vinden dat die partijen los van elkaar moeten proberen een comeback van ‘links’ vorm te geven. Ze zouden elk op hun eigen manier doelgroepen moeten bedienen.
Bij de Tweede Kamerverkiezingen snoepte GroenLinks veel kiezers af van de PvdA dat een recordverlies leed en van 38 naar negen zetels kelderde. Nederland verrechtst en ziet links slinken. Dat tij laat zich volgens Willemijn Kadijk (DWARS, GroenLinks) en Martijn Otten (Jonge Socialisten, PvdA) niet keren door een fusie van de twee partijen. “Voor beide achterbannen maak je het dan meer onzichtbaar. Ik denk dat het goed is dat er verschillen blijven”, zei Otten in het radioprogramma Nieuwslicht op Den Haag FM.
Kadijk verwacht dat de PvdA én GroenLinks in de oppositiebanken terecht komen. “Ik zie het niet snel gebeuren dat we gaan regeren. We zouden op onze punten wat betreft vluchtelingen, economie en samenleving worden gemuilkorfd vanuit het kabinet. Mijn visie is dat we het linkse geluid beter vanuit de oppositie kunnen laten horen.”
Luister hier het interview met Willemijn Kadijk en Martijn Otten op Den Haag FM.