Het reuzenrad op De Pier leent zich niet alleen voor een spannend ritje, maar ook voor een wereldrecord. Johan Vlemmix verblijft maar liefst 58 uur in een gondel om geld in te zamelen voor stamceltransplantatie van MS-patiënte Anita Smeets.
“Ik ga steeds meer achteruit”, vertelt Anita aan Den Haag FM. “Ik kan nog slechts vijftig meter lopen. Als ik nu niks doe, zit ik binnen twee jaar in een rolstoel. Ik wil graag voor een behandeling naar Spanje, dan heb ik 86 procent kans om mijn achteruitgang te stoppen.” Voor Johan is het verbreken van een wereldrecord geen onbekend terrein. Eerder zat hij 25 uur in een achtbaan. “Verstand op nul en gewoon blijven zitten. Er schuiven BN’ers aan en ik heb nog genoeg werk te doen ook. In de andere gondel staat zelfs een hometrainer.”
Met het verbreken van het wereldrecord hopen Johan en Anita ruim 80.000 euro op te halen voor haar stamceltransplantatie in Spanje. De rest van het geld is voor de stichting ‘Keep Anita Walking’.