De Haagse acteur Achmed Akkabi gaat een korte film maken over de groeiende angst voor terroristische aanslagen en de impact daarvan op het alledaagse leven.
De film ‘Glad IJs’ speelt zich af bij het loket gevonden voorwerpen van een openbare ijsbaan, waar een medewerker twee jongens met verdachte rugzakken ziet. Vervolgens slaan zijn gedachten op hol. De film wordt geregisseerd door Joosje Duk. Haar korte film ‘Night’, die werd bekroond in de VS, is in september op het Nederlands Film Festival te zien.
‘Glad IJs’ wordt gefinancierd via de website Cinecrowd. De makers hopen zo 7.000 euro op te halen. “Als iedereen een euro stort zijn we cool”, schrijft Akkabi op Twitter. Meer geven mag ook; daar staan dan leuke rewards tegenover.
ALS IEDEREEN €1,- STORT ZIJN WE COOL. LET’S MAKE THIS HAPPEN. WE NEED FILMS LIKE THESE https://t.co/FQNXloJSbe pic.twitter.com/Y1arN9496T
— Achmed Akkabi (@AchmedAkkabi) August 21, 2017