De helikopterrondvluchten boven Den Haag eind augustus waren illegaal. Dat schrijft het stadsbestuur in antwoord op vragen van gemeenteraadslid Peter Bos (kleine foto) van de Haagse Stadspartij. Ook GroenLinks was boos over de pleziervluchten.
Den Haag FM schreef eind augustus over de helivluchten van taxidienst Uber vanaf de helihaven Ypenburg. Veel ritten gingen naar het dancefestival Mysteryland in Haarlemmermeer, maar er werden ook rondvluchten boven Den Haag gemaakt. Nu blijkt dat de provincie voor de vluchten naar het dancefestival toestemming had gegeven. De rondvluchten boven Den Haag waren en zijn niet toegestaan. “De helikopter oprator zal hierop worden aangesproken”, schrijft het stadsbestuur.
Recent oordeelde de rechtbank dat de gemeente niet juist heeft gehandeld bij het verlenen van de vergunning voor de landingsplaats bij het Prins Clausplein. Het stadsbestuur legt zich daarbij neer. “Gezien de gronden op basis waarvan de rechtbank het beroep gegrond heeft verklaard, achten wij het niet opportuun om in beroep te gaan.” De initiatiefnemers van de helihaven zullen daarom een nieuwe aanvraag in moeten dienen.
Grote foto: Uber