Bij de stadsboerderijen in onze stad zijn de afgelopen dagen Automatische Externe Defibrillatoren (AED) opgehangen. Deze apparaten kunnen het hartritme weer herstellen bij een hartstilstand. Dit gebeurt door het geven van een elektrische schok.
Wethouder Richard de Mos hing de eerste AED op bij stadsboerderij Landzigt an de Aristoteleslaan in stadsdeel Leidschenveen. “Via de stadsboerderijen willen wij als gemeente stimuleren dat er nog meer mensen zich aanmelden als burgerhulpverlener”, zei de wethouder. “De omgeving wordt weer een stukje veiliger.” Burgerhulpverleners krijgen een sms-oproep als in hun buurt iemand en hartstilstand heeft. Door dan snel met een AED hulp te bieden, kunnen vele levens worden gered.
Dankzij een gezamenlijke actie van de Hartstichting, Fonds 1818 en de firma Van Ginderen hangen er mu tien AED’s bij verschillende stadsboerderijen en een schooltuin.