De gemeente Den Haag presenteert dinsdagavond de aangepaste plannen voor het kunstwerk dat op het Hobbemaplein gaat komen. Het eerdere ontwerp (foto) werd vervloekt door de bewoners tijdens een eerdere informatieavond. “Iedereen mag wat zeggen over het huidige ontwerp en als men het goed vindt kunnen we het gaan uitvoeren”, zei wethouder Bert van Alphen op Den Haag FM.
Het Hobbemaplein is een belangrijk knooppunt tussen de Schilderswijk en Transvaal. Het kunstwerk gaat dienen als entree van het gebied. De gemeente had het plan een groot betonnen bouwwerk op het plein te plaatsen, maar dat stuitte op veel weerstand van de directe omwonenden en werd aangepast. “We hebben aanpassingen gemaakt om meer groen en minder steen op te nemen in het ontwerp,” aldus Van Alphen.
Van Alphen belooft dat er dinsdagavond goed geluisterd zal worden naar zowel de voorstanders als de tegenstanders. “Iedereen mag zijn zegje doen, maar helaas kunnen we niet iedereen tevreden maken.” De informatieavond is van 18.00 uur tot uiterlijk 21.00 in het Juliana Plaza op de Schalk Burgerstraat 271.
Foto: Gemeente Den Haag
Luister hier naar het interview met Bert van Alphen op Den Haag FM.