Het zwarte beeld met de vijf haringen erop wordt massaal gedeeld op sociale media en veel mensen hebben de afbeelding als profielfoto. Het beeld is gemaakt door Scheveninger Bas Spaans als eerbetoon aan de vijf surfers die maandagavond op het water in de problemen kwamen en zijn overleden.
Het idee kwam van André Triep, voorzitter van de Vereniging voor Strandexploitanten (VVS): “Ik woon op Scheveningen en volgde maandagavond het nieuws uiteraard. Toen was al bekend over drie surfers. Ik wilde iets doen voor Scheveningen, de nabestaanden en voor de surfgemeenschap. Ik keek uit het raam en zag de blauwe Scheveningse vlag wapperen met de drie haringen erop”.
André besprak direct het idee met zijn buurman Bas Spaans die het zwarte ontwerp maakte. “Dinsdag morgen werd helaas duidelijk dat het om vijf surfers gaat. We hebben de afbeelding toen aangepast naar vijf haringen”, aldus Triep. “De afbeelding heb ik op borden laten drukken en namens de Vereniging van Strandexploitanten aangeboden aan alle surfscholen. Bij surfschool The Shore worden bloemen gelegd en zij vinden het mooi dat dit gebeurt bij het bord wat nu voor hun logo staat”.
Foto: Nicolette Krul
Dit bericht bekijken op Instagram